.
UstKapak

Oyunun Amacı ve Oyun Modları

- Savaş Gemisi, iki boyutlu bir shooter oyunudur. Amaç, kırmızı bir daire ile gösterilen gemiyi komuta ederek iki farklı oyun modunda başarılı olmaktır. İlk oyun modu olan Karşı Saldırı'da hedef ufak üç düşman gemisini ateş ederek en kısa sürede yok etmektir. Eğer başarılı olunursa, oyuncu puanını kaydedebilir. İkinci oyun modunun adı Hayatta Kal'dır, ve adından anlaşıldığı gibi amaç en uzun süre hayatta kalmaktır. Bu modda oynadığınız oyun sonucu geminiz yok edilince puanınızı gönderebilirsiniz. Karşı Saldırı modunda en kısa sürede oyunu kazanan, Hayatta Kal modunda en uzun süre hayatta kalan oyuncular sıralamada üstte yer alırlar.


Geminizin Özellikleri

Geminizin Can, Zırh ve Nitro isimli üç ana özelliği vardır.

  • Can, geminizin fiziksel durumudur, 500 cana sahip gemi en ufak bir hasar almamıştır, ancak fazla hasar alınması durumunda canınız düşecek, sıfıra vurduğunda da geminiz patlayacaktır.
  • Zırh, geminizi hasardan koruyan bir güç kalkanıdır. 250 zırh gücü ile başlarsınız, ve bu 500'e ulaşana kadar yavaş yavaş şarj olur. Geminiz hasar aldıkça zırh seviyeniz düşer, ve zırhınız sıfırken hasar alırsanız canınız azalmaya başlar.
  • Nitroyu bir nevi ek yakıt olarak görebilirsiniz. Bu da zırh gibi zamanla dolmaktadır. Kullanmanız durumunda geminiz daha büyük bir ivme ile hızlanır, ancak nitro seviyesi de hızla düşer.
  • Eğer Karşı Saldırı modunda oynuyorsanız son bir özellik olan silah sıcaklığı ekranınızda belirir. Her ateş ettiğinizde silahınız bir miktar ısınır, ve eğer silah sıcaklığı kritik bir seviyeye ulaşırsa bir süre boyunca ateş edemezsiniz. Silah zamanla soğumaktadır.


Düşmanlar ve Hasar Alma

- Oyunda üç farklı yolla hasar görürsünüz. Bunların ikisi düşman gemileri ve lazerlerdir. Düşman gemileri sürekli olarak geminizi kovalamakta, lazerler de rastgele kenarlardan ve oyun geçtikçe artan miktarlarda belirmektedir. Bunlarla temas halinde geminiz hasar görecektir. Son tehlike de ekranın mavi renk almasıdır. Ekran mavi iken kenarlara çarpmanız durumunda gene geminiz bir miktar hasar alır. (Mavi ekran?!)

Düşman Gemisi
Lazer


Kontroller

AltKapak

Puan sıralamasını görmek için buraya tıklayın


Oyun Müziği: Kevin MacLeod